Możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów pedagogicznych - co po pedagogice? - Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości WSZiP

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów pedagogicznych – co po pedagogice?

Pedagogika to często wybierany kierunek zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Okazuje się, że studia wyższe na tym kierunku dają wiele możliwości co do rozwoju i dalszej kariery. Przyjrzyjmy się temu, gdzie można znaleźć zatrudnienie po pedagogice. Dlaczego warto postawić na studia dla nauczycieli? Co po pedagogice?

Jaką pracę podjąć po pedagogice?

Z pewnością każdy student tego kierunku zastanawia się, co po pedagogice. Pamiętajmy o tym, że wiele zależy od wybranych specjalizacji. Przykładowo możemy znaleźć zatrudnienie w przedszkolach i szkołach, jak też w wielu innych placówkach. Pedagodzy pracują także w ośrodkach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo-leczniczych, domach dziecka, instytucjach kultury, centrach pomocy rodzinie itp. Nie bez znaczenia jest to, że studia wyższe często pozwalają także pracować z dziećmi z autyzmem, niepełnosprawnościami i z trudną młodzieżą. Co ciekawe, istnieje możliwość prowadzenie warsztatów i szkoleń, przy czym wszystko jest zależne od wybranej specjalizacji. Na szczęście oferty uczelni są tak szerokie, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Co warto wiedzieć?

Kwalifikacje nauczycielskie z pewnością otwierają przed nami nowe ścieżki kariery. Nie bez znaczenia jest to, że zapotrzebowanie na specjalistów z pedagogiki bez przerwy wzrasta. Jest to związanie z wprowadzeniem edukacji włączającej, która ma na celu uwzględniać różnorodność uczniów. Placówki edukacyjne coraz częściej kładą nacisk nad odchodzenie od postrzegania niepełnosprawności jako przeszkody w codziennym życiu. Dzięki temu uczniowie z niepełnosprawnością czują się dobrze wśród swoich kolegów. Sporą popularnością cieszą się także studia podyplomowe, które są bardzo dobrym wyborem dla nauczycieli. Faktem jest, że duże szanse na znalezienie zatrudnienia mają takie osoby, które wykształciły się w następujących specjalnościach:

  • Pedagogika korekcyjna
  • Oligofrenopedagogika
  • Pedagogika terapeutyczna
  • Tyflopedagogika
  • Pedagogika resocjalizacyjna

Na uznanie zasługują studia dla nauczycieli, które są oferowane przez wwszip.pl. Poszukując swojej drogi zawodowej, trzeba dokładnie zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. Niektórzy stawiają na pracę w przedszkolu, a inni wolą pracować w ośrodku wychowawczym. To sprawia, że łatwiej będzie nam wybrać odpowiednią specjalizację.

Jak widzimy, nauczyciele mają wiele możliwości zatrudnienia w placówkach państwowych i prywatnych. W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykane są różnorodne specjalizacje, które obejmują nie tylko nauczanie w tradycyjnych szkołach.

 

Artykuł ma charakter blogowy i nie stanowi oferty studiów WSZIP.

ul. Wrocławska 10
58-309 Wałbrzych