Jakie są perspektywy zawodowe po ukończeniu studiów wyższych? - Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości WSZiP

Jakie są perspektywy zawodowe po ukończeniu studiów wyższych?

Zdobycie wyższego wykształcenia otwiera przed nami zupełnie nowe perspektywy zawodowe. Absolwent uczelni wyższej może znaleźć pracę na dobrze płatnych stanowiskach specjalistycznych, a nawet stać się częścią kadry menedżerskiej w renomowanych firmach międzynarodowych. Jakie jeszcze perspektywy zawodowe czekają na osoby z wyższym wykształceniem?

Praca w Internecie i cyberbezpieczeństwo  – sprawdzony sposób na dobrze płatną pracę

Osoby, które ukończyły studia wyższe i podyplomowe na kierunkach związanych z pracą w Internecie i cyberbezpieczeństwem, mają szansę na dobrze płatną pracę.
To absolwenci, którzy mogą działać w wielu różnych specjalizacjach związanych m.in. z:

  • branżą ecommerce,
  • budowaniem własnej marki w sieci,
  • obronnością,
  • doskonaleniem firmowych systemów bezpieczeństwa.

Każde z tych stanowisk zapewnia stabilną, dobrze płatną pracę, a specjaliści z tych dziedzin są rozchwytywani nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Warto dodać, że ukierunkowanie na pracę związaną z Internetem (nie chodzi tu wyłącznie o pracę zdalną), daje ogromne szanse na rozwój. 

Wyższe wykształcenie – furtka do kariery akademickiej oraz badawczej

Jakie perspektywy po ukończeniu studiów czekają na osoby, które chcą wykonywać pracę naukową? Absolwenci mogą kontynuować swą karierę na uniwersytetach oraz w instytutach badawczych, a także realizować się w różnego rodzaju projektach oraz publikować artykuły naukowe. Osoby, które ukończyły studia zaoczne, dzienne lub wieczorowe, mogą prowadzić zajęcia dydaktyczne w szkołach i na uczelniach.

Posiadanie wyższego wykształcenia pozwala również na rozpoczęcie współpracy naukowej z przemysłem, zwłaszcza w zakresie:

  • wprowadzania innowacyjnych rozwiązań technologicznych,
  • doskonalenia zarządzaniem produkcją,
  • wdrażania technologii opartych na sztucznej inteligencji.

Stanowiska menedżerskie – droga do dalszego rozwoju zawodowego

Czy wiesz, że zarówno studia magisterskie, jak i inżynierskie lub licencjackie, mogą być Twoją przepustką do wysokich stanowisk menedżerskich? Jeśli ukończyłeś studia na kierunku ekonomii, zarządzania lub marketingu i jednocześnie masz dobre zdolności organizacyjne, to możesz w przyszłości stać się menedżerem projektów, zespołu, specjalistą ds. HR, a także analitykiem biznesowym. Perspektywy po ukończeniu studiów pierwszego lub drugiego stopnia są bardzo szerokie, zwłaszcza jeśli ukończysz dodatkowo np. specjalistyczne studia podyplomowe.

Osoby, które nie widzą się w konkretnym przedsiębiorstwie, a mają wyższe wykształcenie, mogą założyć własną działalność i w ten sposób pracować na siebie. To idealna propozycja dla absolwentów, którzy ukończyli kierunki związane z:

  • przedsiębiorczością,
  • marketingiem,
  • branżą IT i sztuczną inteligencją,
  • projektowaniem wnętrz.

Dzięki zdobytej wiedzy zarządzanie zespołem, planowanie finansowe oraz promowanie świadczonych przez siebie usług będzie znacznie łatwiejsze i przyniesie korzyści w postaci efektywniejszej sprzedaży.

Opieka nad dziećmi, pedagogika, a także działalność opiekuńczo-wychowawcza

Absolwenci kierunków związanych z szeroko rozumianą pedagogiką, mogą znaleźć w pracę w wielu jednostkach oświatowych, pedagogicznych, a także opiekuńczo-wychowawczych. Praca ta wymaga wysokich kompetencji zawodowych i jednocześnie daje ogromną satysfakcję. Kwalifikacje zdobyte w takich specjalnościach jak np. pedagogika opiekuńczo wychowawcza, pozwalają wykonywać swoje obowiązki na wielu różnych płaszczyznach – w tym również związanych z terapią psychologiczną i ruchową.

Osoby, które mają takie kwalifikacje, są bardzo poszukiwane na dzisiejszym rynku pracy. Z kolei niska konkurencyjność na tych stanowiskach daje możliwość uzyskania zatrudnienia na bardzo korzystnych warunkach finansowych.

Postaw na środowisko naturalne

Dziś ochrona środowiska staje się dla wielu podmiotów priorytetem, od którego zależy nasza przyszłość. Stawiają na nią firmy, organizacje, a także drobni przedsiębiorcy. Słuchacze kierunku Inżynieria Ochrony Środowiska to osoby, które mogą stać się częścią wielu różnych projektów, mających na celu poprawę jakości powietrza, gleb oraz wody. Inżynierzy OŚ mogą również znaleźć pracę w wielu różnych instytucjach i organizacjach rządowych oraz publicznych, takich jak np. Sanepid. 

Nasza uczelnia prowadzi również zajęcia dla osób, które chcą w przyszłości zajmować się pracą związaną z OZE. Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii – bo o nich mowa – to szansa dla osób, które chcą inwestować swój kapitał intelektualny w zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami. Specjaliści z obydwu dziedzin są dziś wręcz rozchwytywani na rynku pracy, a ich wynagrodzenia stale rosną. Jeśli szukasz dobrej pracy, to kierunki związane z ekologią są właśnie dla Ciebie. 

Jak widać, ukończenie studiów wyższych daje zupełnie nowe możliwości zawodowe i pozwala połączyć pasję z pracą. Jeśli szukasz miejsca, gdzie zapewnią Ci dostęp do wiedzy na najwyższym poziomie, to koniecznie zajrzyj do WSZiP i wybierz kierunek dla siebie. Zdobądź wiedzę, która będzie procentować w przyszłości.

ul. Wrocławska 10
58-309 Wałbrzych