Najczęściej zadawane pytania - Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości WSZiP

Najczęściej zadawane pytania

WSZiP oferuje:

  • Studia licencjackie na kierunkach:
    • Zarządzanie,
    • Pedagogika Opiekuńcza z Terapią Pedagogiczną.
  • Studia inżynierskie na kierunku Inżynieria Zarządzania z czterema specjalnościami:
    • Inżynieria Jakości,
    • Inżynieria Procesu,
    • Inżynieria Ochrony Środowiska Naturalnego,
    • Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii.
  • Studia jednolite magisterskie na kierunkach:
    • Psychologia
  • Studia magisterskie na kierunkach:
    • Zarządzanie,
    • Pedagogika Opiekuńcza z Terapią Pedagogiczną.
  • Studia podyplomowe na kierunkach z obszarów:
    • Zarządzania,
    • Pedagogiki,
    • Administracji
    • E-biznesu
    • Nowoczesnych technologii
    • Zdrowia

Proces rekrutacji obejmuje kilka prostych kroków:

  1. Wypełnienie formularza rejestracyjnego online lub w biurze rekrutacyjnym.
  2. Dostarczenie wymaganych dokumentów:
    studia I-stopnia – podania o przyjęcie (druk własny Uczelni), świadectwa maturalnego, zdjęć do legitymacji,
    studia II stopnia – podania o przyjęcie (druk własny Uczelni), świadectwa maturalnego, dyplomu, suplementu, zdjęć do legitymacji,
  3. Uiszczenie opłaty rekrutacyjnej.

Tak, dyplomy WSZiP są w pełni uznawane w Polsce i za granicą. Uczelnia prowadzi studia zgodnie z polskim prawem, a jej programy są objęte nadzorem MEiN i PKA. Dzięki temu absolwenci mogą kontynuować naukę lub podjąć pracę na całym świecie.

Tak, Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości (WSZiP) działa zgodnie z Ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Uczelnia WSZiP jest wpisana do Rejestru Uczelni Niepublicznych oraz Związku Uczelni Niepublicznych pod pozycją „102”,  prowadzonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN), co potwierdza jej legalność i uprawnienia do prowadzenia studiów wyższych.

Tak, WSZiP oferuje nowoczesne studia łączące tradycyjne zajęcia z kształceniem na odległość. Dzięki Platformie WSZiP studenci mogą uczestniczyć w zajęciach w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca, posiadając jedynie login i hasło. Kształcenie zdalne obejmuje maksymalnie 50% punktów ECTS przewidzianych w programie studiów, co jest zgodne z obowiązującym prawem.

W przypadku braku możliwości uczestniczenia w zajęciach z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (zdalnie), należy skontaktować się z Wykładowcą, aby omówić możliwość nadrobienia materiału.

Studenci są zobowiązani do regularnego uczestnictwa w zajęciach zdalnych, które odbywają się w czasie rzeczywistym. Należy mieć dostęp do kamery i mikrofonu oraz przestrzegać zasad etykiety online.

Aby zalogować się na Platformę WSZiP, należy użyć swojego loginu i hasła, które są nadawane i przesyłane przez Dziekanat. W przypadku problemów z logowaniem można skontaktować się z działem Centrum Innowacji.

W przypadku problemów technicznych należy skontaktować się z działem Centrum Innowacji –  wsparcie techniczne. Dane kontaktowe znajdują się na stronie Uczelni w zakładce „Kontakt”.

Studenci WSZiP mają dostęp do szerokiej bazy cyfrowych podręczników akademickich, książek oraz czasopism naukowych za pośrednictwem m.in. biblioteki IBUK Libra. Dzięki temu mogą zdobywać wiedzę bez ograniczeń, korzystając z materiałów w dowolnym miejscu na świecie.

Dostęp do biblioteki IBUK Libra jest możliwy po otrzymaniu danych logowania, które są nadawane i przesyłane przez Bibliotekę WSZiP.

Każdy student otrzymuje opiekę Koordynatora, który pomaga w korzystaniu z Platformy WSZiP, prowadzi szkolenia techniczne i wspiera w rozwiązywaniu problemów organizacyjnych. Uczelnia organizuje również warsztaty i konsultacje przez Internet, aby zapewnić pełen komfort nauki.

Tak, WSZiP przyznaje stypendia socjalne, naukowe, stypendia dla osób z niepełnosprawnością oraz zapomogi. Wysokość i warunki przyznawania stypendiów można znaleźć w regulaminie pomocy materialnej na stronie internetowej Uczelni.

Wniosek o stypendium można złożyć w dziale Stypendia – osobiście lub przesłać tradycyjna pocztą. Szczegółowe informacje o dostępnych stypendiach i wymaganych dokumentach znajdują się na stronie Uczelni w zakładce „Pomoc materialna –Stypendia”.

Tak, WSZiP oferuje wsparcie psychologiczne dla studentów.

Tak, istnieje możliwość zmiany specjalizacji, ale jest to uzależnione od dostępności miejsc oraz zgody Dziekana. Wniosek o zmianę specjalizacji należy złożyć w Dziekanacie.

Informacje o praktykach zawodowych można uzyskać w Dziekanacie WSZiP.

W przypadku konieczności przedłużenia sesji egzaminacyjnej należy złożyć pisemny wniosek z uzasadnieniem do Dziekana. Wniosek można dostarczyć osobiście, tradycyjną pocztą lub mailowo.

Uczelnia oferuje dodatkowe kursy i szkolenia, które są ogłaszane na Platformie WSZiP oraz w mediach społecznościowych. Zgłoszenia można dokonać online lub w Dziekanacie WSZiP.

Plan zajęć jest dostępny w Internetowym Systemie Obsługi Studenta (ISOS) w zakładce „Harmonogram”.

Wszelkie zmiany danych osobowych, takie jak nazwisko, adres czy numer telefonu, należy zgłosić w Dziekanacie.

Tak, można wnioskować o urlop dziekański, który pozwala na czasowe przerwanie studiów i kontynuację w późniejszym terminie. Wniosek należy złożyć w dziekanacie z uzasadnieniem.

Tak, WSZiP oferuje różne organizacje i koła naukowe, do których można dołączyć. Informacje o ich działalności publikowane na stronie Uczelni oraz w mediach społecznościowych Uczelni.

Zaświadczenie o studiowaniu można uzyskać w Dziekanacie, składając odpowiedni wniosek. Dokument jest wydawany w ciągu kilku dni roboczych.

 

 

Studia WSZIP są zaprojektowane tak, aby pasowały do Twojego życia!

 

Stypendia
 Biblioteka IBUK Libra 0zł
Erasmus+
Studia ze wspomaganiem
przez Internet
Wyższa Szkoła
Zarządzania i Przedsiębiorczości
z siedzibą w Wałbrzychu
ul. Wrocławska 10

58-309 Wałbrzych
ul. Wrocławska 10
58-309 Wałbrzych