Zalety i możliwości jakie dają studia zaoczne - Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości WSZiP

Zalety i możliwości jakie dają studia zaoczne

Studia zaoczne to dość popularny sposób studiowania, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przyszłych studentów, zwłaszcza tych, którzy chcą łączyć zdobywanie wyższego wykształcenia ze zdobywaniem doświadczenia, tj. codzienną pracą. Ta forma kształcenia opiera się na prostej koncepcji regularnych, weekendowych zjazdów, najczęściej w konfiguracji sobota-niedziela, nieco rzadziej piątek-niedziela bądź piątek-sobota. Dodatkowo program studiów niestacjonarnych jest tak naprawdę porównywalny z tym ze studiów dziennych, tylko w tym przypadku przekazywany jest w nieco bardziej skondensowanej formie.

Od wielu lat wśród społeczeństwa panuje przekonanie, że studia zaoczne są mniej wartościowe niż studia dzienne, zwłaszcza w oczach przyszłego pracodawcy. Nic bardziej mylnego, ponieważ niewielu rekrutrów zwraca uwagę na formę uzyskania tytułu naukowego przez absolwenta. Tak naprawdę wspomniana kwestia, weryfikowana jest przez aktualne realia, panujące na rynku pracy.

Studia zaoczne – dla kogo mogą okazać się najlepszym wyborem?

Przede wszystkim studia niestacjonarne (zaoczne) są doskonałym sposobem na podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez uzyskanie konkretnego tytułu naukowego dla osób pracujących, które ze względu na codzienne obowiązki służbowe nie są w stanie regularnie uczęszczać na zajęcia od poniedziałku do piątku. Omawiana forma kształcenia jest również idealnym wyborem w przypadku tych wszystkich, którym zależy na połączeniu zdobywania doświadczenia zawodowego ze studiami. Wspomniana kwestia jest o tyle ważna, że współcześnie wielu pracodawców ceni sobie zarówno doświadczenie, jak i dyspozycyjność potencjalnych pracowników, na co z pewnością nie mogłyby sobie pozwolić osoby studiujące stacjonarnie (dziennie).

Zalety i możliwości studiów zaocznych

Ze względu na to, że studia zaoczne dają ogromną swobodę w przeciwieństwie do studiów dziennych, wiele osób decyduje się na wybór tej formy uzyskania wyższego wykształcenia/tytułu naukowego. Warto jest jednak pamiętać o pełnej odpowiedzialności połączonej z dużym samozaparciem, co w tym przypadku odgrywa bardzo ważną role i może się okazać kluczem do sukcesu.

Do głównych zalet studiów zaocznych, możemy zaliczyć m.in.:

– różnorodność dostępnych kierunków, co pozwoli zadbać o dobry wstęp do kariery zawodowej,

– zakres materiału oraz poziom nauczania, który tak naprawdę niczym nie odbiega od tego realizowanego na studiach dziennych,

– czas wolny, który możemy przeznaczyć na zdobywanie doświadczenia zawodowego,

– możliwość rozwoju zawodowego niezależnie od wieku.

Rejestracja ONLINE

ul. Wrocławska 10
58-309 Wałbrzych