Studia podyplomowe WSZIP - Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości WSZiP

Studia podyplomowe WSZIP

Studia podyplomowe WSZIP

Studia podyplomowe to dobry sposób nie tylko na zdobycie konstruktywnej, merytorycznej wiedzy, ale także na wyróżnienie się większymi kompetencjami na tle innych osób na rynku pracy. W odpowiedzi na regularnie wzrastające zapotrzebowanie na podyplomówki, coraz więcej uczelni przygotowuje bardzo szeroką ofertę edukacyjną. Czy warto zainteresować się tym rodzajem kształcenia? Jakie kierunki studiów są polecane w 2021 roku i kto może się na nie dostać? O tym wszystkim dowiesz się poniżej.

Podyplomówki – na co zwrócić uwagę?

Studiować podyplomowo może każdy, kto ukończył już studia wyższe, niezależnie od ich rodzaju – zarówno dyplom licencjata, inżyniera jak i magistra jest przepustką do dalszej nauki. Kandydat powinien zwrócić uwagę na swoje plany zawodowe i przemyśleć, jakich umiejętności potrzebuje, aby stać się bardziej kompetentnym pracownikiem lub menadżerem. Przed podjęciem decyzji, warto zapoznać się z programem nauczania i kadrą dydaktyczną na danej uczelni. Należy również wziąć pod uwagę takie kwestie jak lokalizacja i tryb nauki (najczęściej są to zajęcia co dwa – trzy tygodnie w weekendy). Coraz więcej nowoczesna uczelnia prowadzi zajęcia w formie zdalnej, co dla wielu osób jest zdecydowanym ułatwieniem i czynnikiem umożliwiającym podjęcie studiów.

Warto dodać, że dzięki umiejętnemu wykorzystaniu technologii, program oraz poziom nauczania jest taki sam, jak podczas nauki stacjonarnej.

 

Jaki kierunek wybrać?

Studia podyplomowe podniosą Twoja wiedzę i praktyczne umiejętności niezależnie od tego, jakie studia skończyłeś wcześniej i w jakiej branży pracujesz. Są jednak dziedziny, w których ukończenie podyplomówki podnosi kwalifikacje w sposób szczególny. Do powszechnie polecanych kierunków, należą między innymi studia podyplomowe pedagogiczne (w tym z zakresu pedagogiki specjalnej), prawno-administracyjne (na przykład mediacje, zamówienia publiczne, ochrona danych) i psychologiczne – dotyczące między innymi zagadnień treningu personalnego, terapii systemów rodzinnych i psychodietetyki. Szczególnie dużym uznaniem cieszą się także kierunki marketingowe i menadżerskie – takie jak projekt menagement, zarządzanie nieruchomościami, marketing internetowy i transformacja cyfrowa. Ukończenie tego typu studiów pozwala na nabycie szeregu istotnych umiejętności w branżach, które podlegają szybkiemu rozwojowi.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości
Jedną z popularnych i polecanych uczelni jest WSZIP – znajdziesz tu poszukiwane kierunki studiów i wykwalifikowaną kadrę. Dzięki możliwości nauki zdalnej, ofertę WSZIP doceniają studenci z całej Polski – zapraszamy na stronę internetową – https://wwszip.pl/

 

 

ul. Wrocławska 10
58-309 Wałbrzych