III Międzynarodowa Konferencja Naukowa - Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości WSZiP

III Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Z satysfakcją informujemy, iż w dniu 06. 11. 2024 w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Relacje i interdyscyplinarność wyzwaniem współczesności w pedagogice, psychologii, zarządzaniu i inżynierii zarządzania.

 Myślą przewodnią Konferencji była inspiracja środowisk naukowych do poszukiwania:

  • odpowiedzi na wyzwania wynikające z propozycji orientacji tematycznej Konferencji;
  • możliwości zwiększania kreatywności i aktywności innowacyjnej zorientowanej na rozwiązywanie problemów współczesnej pedagogiki, psychologii, zarządzania i inżynierii zarzadzania.
  • przestrzeni do interdyscyplinarnego dialogu, wymiany wiedzy i doświadczeń, a także promowania synergii pomiędzy teorią, a praktyką w obszarach pedagogiki, psychologii, zarządzania i inżynierii zarządzania.

Kierując się kontekstem wyzwań inspirowanych erą cyfrową, skoncentrowano się na problemach związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, wiedzy i technologii cyfrowych w pedagogice, psychologii, zarzadzaniu i inżynierii zarzadzania, stanowiących instrument intensyfikujący relacje i interdyscyplinarność. W szczególności zwrócono uwagę na teorię, badania i innowacyjną praktykę w procesach realizacji zadań w obszarach:

  • pedagogiki (opiekuńczo-wychowawczej, terapii pedagogicznej i nauk o wychowaniu),
  • psychologii (psychologii przestępczości, terapii i pomocy psychologicznej, psychologii w sytuacjach kryzysowych),
  • zarządzania (kreatywnością, innowacjami, wiedzą, procesami, jakością, operacyjnego wykorzystanie sztucznej inteligencji, technologii informacyjnych w zarządzaniu, biznesie i inżynierii),
  • inżynierii zarządzania – kierunku studiów potwierdzających interdyscyplinarność w teorii i praktyce.

Głównymi celami III Międzynarodowej Konferencji Naukowej były:

  • Wspieranie interdyscyplinarności – wymiana interdyscyplinarnej wiedzy, doświadczeń i popularyzacja wyników badań oraz innowacyjnych praktyk uczelni i innych instytucji w obszarach: edukacji, psychologii, opieki i wychowania, szeroko rozumianej terapii pedagogicznej oraz zarządzania operacyjnego;
  • Promowanie innowacji i kreatywności – podjęcie dyskursu naukowego nad perspektywami rozwoju wyżej przedstawionych obszarów w warunkach dynamicznie rozwijających się technologii cyfrowych;
  • Integracja teorii i praktyki – stworzenie przestrzeni do dyskusji, konsolidacji oraz współpracy naszego środowiska działającego we wskazanych obszarach nauki i praktyki oraz budowanie trwałych relacji i sieci współpracy między uczestnikami konferencji.

Corocznie w konferencjach organizowanych przez WSZiP uczestniczy kadra z dużym dorobkiem naukowym ale także doktoranci i studenci wielu uczelni. Na szczególne podkreślenie zasługuje udział właśnie studentów, którzy przedstawiali swoje osiągnięcia i brali czynny udział w dyskusji.

Podobnie jak w latach ubiegłych także i w tym roku zaistniała możliwość wysłuchania referatów wygłoszonych przez przedstawicieli wielu uczelni, m.in.:

  1. Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu.
  2. Katolicki Uniwersytet Ružomberok Słowacja.
  3. Chmielnicki Uniwersytet Narodowy Ukraina
  4. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  5. Tarnopolski Narodowy Uniwersytet  Pedagogiczny im. Wołodymyra Hniatiuka Ukraina
  6. Bereżański Instytut Agrotechniczny, Oddzielna jednostka strukturalna Narodowego Uniwersytetu Nauk Przyrodniczych i Środowiskowych Ukrainy.
  7. Zachodnioukraiński Uniwersytet Narodowy
  8. Podolski Państwowy Uniwersytet, Ukraina

Zaprezentowane referaty, po przejściu przez cykl wydawniczy, zostały opublikowane w Pracach Naukowych WSZiP które posiadają swój numer ISBN, a publikacje w nich zawarte spełniają kryteria uwzględniane przy ocenie ewaluacyjnej dorobku naukowego, a także są satysfakcjonującym sposobem przedstawiania swojej wiedzy.
Wersję elektroniczną publikacji znajdą Państwo w Pracach Naukowych WSZiP
pod linkiem https://pracenaukowe.wwszip.pl/prace/PN_55.pdf

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które wzięły udział w Konferencji i już dzisiaj zapraszają na kolejną konferencję, która będzie zorganizowana w 2025 roku.

 

KIEROWNICTWO NAUKOWE KONFERENCJI

prof. dr hab. inż. Lucjan Kowalczyk

prof. zw. dr hab. inż. Franciszek Mroczko

ul. Wrocławska 10
58-309 Wałbrzych