Formy studiowania

Studia w Internecie

Studia w Internecie to przede wszystkim wygoda.
Studiowanie jest bardzo łatwe – wystarczy login, hasło i jesteś na zajęciach!

Zgodnie z naszym hasłem – otwieramy świat możliwości – zachęcamy Naszych Studentów do nowej i wygodnej formy kształcenia –  studiowania  w Internecie. Dyplom uzyskany po ukończeniu studiów w Internecie jest identyczny, jak po ukończeniu studiów przyjazdowych (świadectwo niczym się nie różni i jest tak samo ważne).

 

 

NA CZYM POLEGA KSZTAŁCENIE W INTERNECIE

Najkrócej można powiedzieć, iż jest to zamiana sali uczelnianej na wirtualne uczestnictwo w zajęciach – siedząc przed komputerem lub smartfonem. Student w dogodnym dla siebie miejscu – łączy się  na żywo, czyli o określonej porze, w czasie rzeczywistym –  z salą wykładową, w której Wykładowca przeprowadza wykład lub ćwiczenia.

DLACZEGO UCZELNIA WPROWADZIŁA TAKĄ FORMĘ KSZTAŁCENIA

W dzisiejszych czasach płacenie rachunków czy robienie zakupów w Internecie to już norma. Listy do bliskich zostały wyparte przez maile wysyłane drogą elektroniczną.  Zmiany we współczesnym świecie mają swoje odbicie również w metodach nauczania, jak i formach nauki. Nadchodzi era nowej formy edukacji wykorzystującej najnowocześniejsze technologie informatyczne. Każdy z nas robi się coraz bardziej wymagający – chcemy więcej, w szybszym czasie, przy ograniczonych kosztach.  Dlaczego zatem nie pozwolić Studentowi korzystać z możliwości jaki daje nam świat? Dlaczego nie dać mu pełnej swobody – niech sam dokona wyboru – czy chce studiować w sposób tradycyjny czy w Internecie. My jako Uczelnia, wprowadzając nowoczesne rozwiązania technologii edukacyjnej – chcemy zapewnić naszym Studentom pełen wachlarz form kształcenia.

PLATFORMA LEARNINGOWA

Zapewnia swobodną komunikację między Studentem a Wykładowcą. Pozwala na dzielenie się wiedzą czy  wymianę informacji – na Platformie umieszczane są niezbędne materiały dydaktyczne dostępne 7 dni w tygodniu przez 24 h.

ZALETY STUDIOWANIA W INTERNECIE

  1. Niwelowanie geograficznych barier, pozwala na pełną niezależność geograficzną – Student może podróżować po całym świecie nie tracąc możliwości udziału w wykładach czy ćwiczeniach.
  2. Likwidacja czynników „na nie” – pobyt za granicą, obowiązki zawodowe czy opieka nad dzieckiem nie stanowią już wymówki, aby nie poszerzać swoich kompetencji.
  3. Efektywne zarządzanie czasem – umożliwia dostęp do naszej profesjonalnej kadry oszczędzając czas Studenta (który traci chociażby w podróży).
  4. Znaczne ograniczenie kosztów – wystarczy łącze internetowe i czas. Nie trzeba wychodzić z domu, aby zdobywać wiedzę i kolejne kwalifikacje. Eliminacja kosztów związanych z dojazdami, płatnymi parkingami czy noclegami.
  5. Oszczędność na zakupie podręczników, czy robienia kserokopii – materiały dydaktyczne udostępniane są na Platformie Learningowej 7 dni w tygodniu przez 24h.
  6. Minimalizacja strachu Studentów z natury nieśmiałych – łatwiej jest napisać pytanie na Platformie Learningowej niż podnieść rękę w auli.
  7. Pozwala na rozwój takich cech Studentów, które cenione są przez przyszłych Pracodawców: zaangażowanie, duża samodyscyplina, motywacja.

 

KOORDYNATOR STUDIÓW W INTERNECIE

Każdemu z Uczestników naszych studiów zapewniamy indywidualną opiekę i wsparcie Koordynatorów studiów w Internecie, Koordynator to nie tylko osoba odpowiedzialna za prawidłowe działanie Platformy i zakładanie kont dla Uczestników studiów, ale przede wszystkim osoba, która opiekuje się Studentem oraz prowadzi szkolenia z działania i korzystania z Platformy. Nasz Student nigdy nie jest pozostawiony sam sobie, zawsze może liczyć na wsparcie.

 

Przyjazdowe

Zajęcia odbywają się na terenie Uczelni w Wałbrzychu.

 

 

Znajdź nas na
ul. Wrocławska 10
58-309 Wałbrzych